Skip to main content
Mazury Golf & Country Club
Mazury Golf Naterki

MapkaMazury Golf

Mapka Mazury
Birdiebook w PDF po zalogowaniu



  • H1
  • H2
  • H3
  • H4
  • H5
  • H6
  • Hole 7
  • H8
  • H9
  • H10
  • H11
  • H12
  • H13
  • H14
  • H15
  • H16
  • H17
  • H18
H1

Hole 1

Krótkie par 4. Początkujący powinni grać na fairwayu tak, jak widać go z tee, a potem w dół do greenu. Pamiętajcie, że gdy uderzacie pod górę, trzeba użyć kijów o niższych numerach. W przypadku, gdy gramy z górki, piłka leci dalej. Tutaj więc trzeba zagrać kijem o jeden lub dwa numery większym. Piłka zatrzyma się szybko, więc z rotacja nie powinno być problemu. Górka znajduje się po prawej stronie oraz za greenem. To może okazać się pomocne, bo gdy piłka przeleci green i wyląduje na wzniesieniu, jest spora szansa, że odbije się i wróci na green.

Kij z tee: driver lub wood 3


H2

Hole 2

Radzimy trzymać się lewej strony fairwaya, gdyż po prawej ciągnie się out of bounds. Przy drugim uderzeniu gramy mocno pod górę. Z tee nie widać dobrze dołka, czasami można tylko zobaczyć końcówkę flagi. Jeśli widoczna jest tylko końcówka chorągiewki, znaczy to, iż umiejscowiona jest ona z tyłu, jeśli możemy zaś dojrzeć jej połowę, to znajduje się ona na początku. Są to oznaki, które możemy, a nawet powinniśmy wziąć pod uwagę. Musimy ocenić gdzie stoi flaga, i w związku z tym jakiego kija należy użyć. Bunkry zaczynają się 20 m przed greenem, dlatego lepiej uderzać na jego środek. Będzie wtedy szansa na bezpieczny par.

Kij z tee: wood 3 lub hybryda


H3

Hole 3

Gramy pod górę, tak więc znów należy wziąć kij o jeden numer większy. Kolejna górkę mamy po lewej stronie, zatem można kierować się na nią. Bunkry znajdują się po prawej i stamtąd trudno jest uderzać, lepiej więc grać z prawej strony greenu. Długość greenu wynosi 26 m.

Kij z tee: iron 8


H4

Hole 4

Ładny par 5. Bunkry po prawej stronie. Zaawansowani gracze za drugim bunkrem powinni trzymać się prawej strony fairwaya, aby mieć dobre uderzenie do greenu. Jeśli jesteśmy zbyt blisko lewej strony, napotkamy na drzewa przeszkadzające przy drugim uderzeniu. Należy wybić piłkę wysoko, co nie jest łatwym zadaniem. Początkującym radzimy wziąć pod uwagę rów, który znajduje się 300 m od tee. Warto czasami wykonać 2 uderzenia od tej przeszkody, a dopiero trzeci strzał do greenu. Bunkry są po prawej stronie, znajduje się tam również górka, ale właśnie dlatego lepiej jest celować właśnie w tym kierunku. Po lewej mamy spadek, stamtąd ciężko chippować. Jest to bardzo długi green, więc gdy flaga umiejscowiona jest z tyłu, można wziąć kije posyłające piłkę dalej. Dużo graczy amatorów gra krótko, ich piłki lądują na początku greenu. Wówczas muszą wykonać putty sięgające nawet 40 m, co jest prawie niewykonalne i kończy się dwoma uderzeniami.

Kij z tee: driver lub wood 3


H5

Hole 5

Bardzo trudny, długi dołek. Przed uderzeniem należy zastanowić się czy potrafimy posłać piłkę za rów przy pierwszym uderzeniu. Początkujący, którym raczej nie uda się ta sztuka, powinni grać na mały fairway przed rowem. Nie warto ryzykować, kiedy naprawdę nie ma takiej potrzeby i szans na poprawne wykonanie strzału. Jeśli natomiast potrafimy wybić piłkę na odpowiednią odległość, bierzemy driver i uderzamy z całej siły. Poza tym dołek jest dosyć prosty. Należy trzymać się prawej strony fairwaya, gdyż piłka odbija się nieco w lewo, a dzięki temu znajdziemy się na jego środku.

Kij z tee: driver lub wood 3


H6

Hole 6

Radzimy wykonać lay upa. Tylko najlepsi gracze mogą znaleźć się za rowem po pierwszym uderzeniu. Out of bounds ciągnie się po lewej stronie, więc jest to niebezpieczne uderzenie. Lepiej zatem grac na prawa stronę fairwaya przed rów, a wtedy pika odbije się od górki i potoczy na jego środek. Stamtąd będzie widać green, a my znajdziemy się w uprzywilejowanej pozycji do następnego strzału. Do rowu jest około 210 m. z tee nie należy uderzać z całej siły, lepiej wziąć irona i stamtąd atakować dołek.

Kij z tee: wood 3, hybryda


H7

Hole 7

Trudny, dosyć wąski par 3. Znajduje się tu dużo bunkrów. Potrzebne jest dobre, silne uderzenie. Najlepiej grać na prawo, bo po lewej stronie ciągnie się out of bounds.

Kij z tee: iron 5


H8

Hole 8

Po lewej stronie znajduje sie out of bounds. Trzymajmy się więc prawej strony fairwaya. Tam trzeba ominąć rów oraz zadecydować, czy jesteśmy w stanie go przejść za drugim uderzeniem. Początkujący powinni grac na trzy uderzenia, choć nawet wtedy mogą mieć kłopoty. Proponujemy oddać drugie uderzenie przed rów, trzecie przed green i czwarte już na niego. Druga połowa dołka ciągnie się stromo pod górę. Lepiej jest wtedy uderzać na dalsze odległości, gdyż wówczas nie jest aż tak stromo. Im jesteśmy bliżej greenu, tym jest bardziej stromo i ciężko. Gdy gramy pod górę, stojąc na niej, musimy wziąć kij o numer większy, bo „ósemką” gra się jak pitching wedge’em. Gdy flaga jest z tyłu, a dodatkowo wieje lekki wiatr, powinniśmy wziąć kije nawet o cztery numery mniejsze, zamiast 8. czy 9. – szóstkę iron.

Kij z tee: wood 3 lub hybryda


H9

Hole 9

Gramy tutaj pod górkę, spadek znajduje się po prawej stronie. Należy zatem trzymać się właściwej strony fairwaya. Jest tylko jeden bunkier z prawej strony, który musimy ominąć. Przed greenem mamy wodę, tak więc cały czas należy grac na prawą stronę. Golfiści, którzy po pierwszym uderzeniu nie znajdą się na greenie, grają lay upa przed wodą, przed greenem. Radzimy nie uderzać zbyt blisko tej wody. Należy wybić piłkę dosyć mocno i można robić lay upa na 80-90 metrów. Czasami jest trudniej uderzać z bliższej odległości, bo trzeba podnosić piłkę wysoko. Zwróćmy również uwagę na flagę i na to, czy wieje wiatr. Będąc na fairwayu, możemy nie czuć, czy wieje, jednak gdy uderzymy piłkę pod wiatr, wyląduje ona 20 m bliżej. Zatem już na fairwayu, patrząc na flagę, trzeba sprawdzić wiatr.

Kij z tee: driver lub wood 3


H10

Hole 10

Niezbyt trudny dołek. Cały czas gra się na wprost. Ważne, by ominąć rów, znajdujący się około 180 metrów od tee. Oprócz tego na fairwayu są 2 duże bunkry. Pierwszy po jego prawej stronie, drugi przed greenem. Należy dojść do greenu, który jest nieco podniesiony. Jeśli flaga jest umiejscowiona z tyłu, po prawej stronie, uderzenie będzie trudniejsze. Radzimy zagrać wówczas na środek greenu i stamtąd puttować. Przy końcu putting greenu po prawej stronie jest mało miejsca. Znajduje się tam kolejny bunkier. Na Tym dołku lepiej jest grać przed flagę, gdyż za nią jest stromo i ciężko jest stamtąd chippować

Kj z tee: driver lub wood 3


H11

Hole 11

Jeden z najtrudniejszych par 3 w Polsce. Naokoło greenu usiane są bunkry, głownie z prawej strony. Dlatego najlepiej jest posłać piłkę na lewo. Ważne, by dobrze ocenić odległości. Jeżeli zagramy piłkę za krótko, to znajdzie się ona w hazardzie.

Kij z tee: iron 5 lub hybryda


H12

Hole 12

Jest to nietypowy dołek, gdyż na środku fairwaya znajduje się rów, dlatego też zawodnicy muszą zagrywać na prawo albo na lewo od tej przeszkody. Większość golfistów uderza na prawo, gdyż wtedy strzał jest krótszy i jest stamtąd lepsza widoczność greenu. My także radzimy wybijać na prawą stronę rowu, pod bunkier, który widać z tee (znajduje się on w odległości 200-230 m z tee). Drugie uderzenie gramy pod górę, nie widać więc całego greenu, jedynie flagę. W związku z tym trudno jest ocenić, gdzie się on dokładnie znajduje – czy z przodu czy z tyłu. Pamiętajmy, iż gdy gramy pod górę musimy użyć do tego odpowiedniego kija (co najmniej o 1 nr większego niż normalnie wzięlibyśmy przy tej odległości). Piłka pod górę, wiadomo, leci krócej.

Kij z tee: wood 3 lub hybryda


H13

Hole 13

Ładny dołek. Przed greenem, po lewej stronie znajdują się bunkry. Tu trzeba zwrócić uwagę na boczny wiatr. Niektórzy zawodnicy uważają, ze gra się tu z wiatrem – nic bardziej mylnego. Jeśli zwrócimy uwagę na wiatr, łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni kij.

Kij z tee: iron 7


H14

Hole 14

Trudne par 4. Trzeba tu obrać odpowiednią strategię. Przyjmując bezpieczniejszy wariant, należy zdać sobie sprawę, że nie ma szans grać na dwa na tym greenie. Wówczas pierwsze uderzenie radzimy wykonać przed pierwszą i drugą wodę, następne za przeszkodami wodnymi, ale nie w kierunku greenu, gdyż są przed nim bardzo wysokie drzewa, a z takiej odległości niemożliwy jest strzał nad nimi. Bardziej zaawansowani gracze powinni grać na prawą stronę fairwayu. Co prawda jest stamtąd bliżej do out of bounds, ale piłka leci krócej za wodą, a wtedy przeszkoda wodna z lewej strony nie jest bardzo uciążliwa. Początkującym radzimy grać ironem z tee przed wodami, potem bezpiecznie wykonać drugie uderzenie i dopiero trzecie w kierunku greenu.

Kij z tee: wood 3


H15

Hole 15

Trudne par 4. Jest tu nie tylko woda, ale także 3 bunkry na środku fairwaya. Znów stajemy przed decyzją – czy gramy w lewo, czy w prawo obok bunkrów. Zawsze można spróbować uderzyć przed bunkry, ale potem nie będziemy mieć szansy dostania się na green za drugim wybiciem. Dla osób, które uderzają lekko, lepiej będzie posłać piłkę przed hazard, a następnie dopiero za bunkier. Za trzecim strzałem można kierować się na green. Gdy patrzy się z tee na green, powstaje złudzenie, iż woda jest daleko przed nim, tymczasem od jego początku dzieli ją tylko 10 m. Warto zwrócić uwagę na to, jakim kijem gramy, aby na pewno posłać piłkę za wodę. Green jest dłuższy niż się wydaje, więc trzeba dobrać odpowiedni kij w zależności od tego, gdzie umiejscowiona jest flaga.

Kij z tee: driver


H16

Hole 16

Zaawansowani gracze mają tu szansę znaleźć się na greenie za drugim uderzeniem. Radzimy trzymać się lewej strony fairwaya, bo piłka i tak odbija się na prawo. Ci którzy zdecydują się grac lay upa, muszą zwrócić uwagę na bunkry po prawej i po lewej stronie. Można posłać piłkę albo przed te bunkry, albo już za nie. Pośrodku czai się niebezpieczeństwo, ponieważ gdy trafimy do bunkra, bardzo ciężko będzie się nam z niego wydostać.

Początek greenu (10-12 m) jest bardzo wąski, dalej jest szerzej. Dobrze jest więc grać na jego środek.


Kij z tee: wood 3 lub hybryda


H17

Hole 17

Dołek typu dog-leg, w prawo. Zaawansowani gracze skracają ten dołek, często są już na greenie po pierwszym uderzeniu. Tego typu uderzenie niejednokrotnie chcą zagrać także golfiści, którzy nie są w stanie trafić z takiej odległości. W ich przypadku lepiej jest grać na wprost. Tam jest palik, który widać z tee i można na niego celować lub starać się uderzyć jeszcze bardziej w lewo. Nie należy używać drivera z tee, bo często trafia się przed fairway. Radzimy grać tak, jak dołek jest projektowany – najpierw prosto, potem skręcamy w prawo i następny strzał oddajemy w kierunku greenu. Green jest nieco podwyższony i niewielki, zatem trzeba zwrócić uwagę na odległość.

Kij z tee: iron 5 lub hybryda


H18

Hole 18

Jest to bardzo długi dołek par 4. Tylko zaawansowani gracze mogą próbować zagrać go na dwa na green. Początkujący, jak zawsze, powinni posłużyć się kijami, którymi najlepiej uderzają, niekoniecznie długimi ironami czy wedge’ami. Używając takiego kija, bardzo łatwo można zgubić piłkę lub trafić w miejsce, z którego jeszcze trudniej wybijać. Należy zwrócić uwagę na hazard, który zaczyna się jakieś 130 m od greenu po prawej stronie i ciągnie się wzdłuż dołka. Jest to bardzo długi green, około 40-metrowy. Jeśli flaga jest z tyłu, trzeba wziąć lepsze kije aby trafić do dołka.

Kij z tee: Driver



MapkaScore card

DOŁEK 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OUT 10 11 12 13 14 15 16 17 18 OUT TOTAL
BIAŁE 329 311 126 438 387 366 166 480 373 2976 475 169 330 151 369 384 470 336 416 3100 6076
ŻÓŁTE 329 277 112 411 364 343 145 444 329 2754 451 160 304 129 348 361 430 304 395 2882 5636
CZERWONE 281 251 104 387 347 318 111 375 329 2503 414 130 263 108 297 297 388 275 358 2530 5033
HCP 12 13 14 18 6 9 7 4 5   15 3 17 11 8 2 10 16 1    
PAR 4 4 3 5 4 4 3 5 4 36 4 3 4 3 4 4 5 4 4 35 71
CZAS 0:15 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 2:15   2:30 2:45 3:00 3:15 3:30 3:45 4:00 4:15 4:30 4:30  


18-dołkowe pole golfowe Mazury Golf & Country Club

Mazury Golf & Country Club to ośrodek golfowy zlokalizowany w sercu Warmii i Mazur wśród malowniczych lasów i pięknych jezior – takie jak jezioro Naterskie a także jezioro Wulpińskie. Zaledwie dwie godziny drogi od Gdańska i Warszawy, a 10 minut od Olsztyna.

Pole klasy mistrzowskiej (par 72). Projekt pola został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych – Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1912 i od tego czasu nieprzerwanie projektuje, buduje i modernizuje pola golfowe. Do tej pory na swoim koncie Hawtree Golf Course Architects ma około 750 projektów! A projekt pola golfowego Mazury Golf & Country Club był pierwszym dziełem Hawtree Ltd. w tej części Europy.

Podstawowym założeniem projektanta było wykorzystanie nadzwyczajnej urody warmińskiego krajobrazu bez zbytniej ingerencji w przyrodę. Różnorodność ukształtowania terenu pola MG&CC oraz jego nietuzinkowa lokalizacja sprawiają, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy – zarówno tych bardziej doświadczonych jak i początkujących. Pole jest znakomicie dostosowane do poziomu oraz zaawansowania graczy. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole golfowe w Naterkach należy do najciekawszych lokalizacji w Polsce.

Mazury Golf & Country Club
Zaplecze i udogodnienia

Domek klubowyDom klubowy

Od zawsze pole golfowe w Naterkach kojarzone było z bardzo klimatycznym, aczkolwiek raczej niewielkich rozmiarów domkiem klubowym. Wreszcie po ponad 20 latach obiekt Mazury Golf & Country Club doczekał się prawdziwej zmiany. Nowy dom klubowy, usytuowany w strategicznym miejscu, u styku dziewiątego i osiemnastego greenu cieszy oko, zaskakując przestrzenią oraz funkcjonalnością. Oprócz dużej i nowoczesnej recepcji golfiści mogą szczególnie docenić ogromną wózkownię, komfortowe szatnie, prysznice oraz lobby z przepastnymi kanapami, na których można zrelaksować się po rundzie i oglądnąć na żywo transmisje golfowe ze światowych turniejów golfowych. Obiekt dysponuje także pokojem trenerskim, który znajduje się w dolnej części domu klubowego.Możemy pochwalić się również restauracją klubową „Hole in one”, która do gości przemawia smakiem i prezentacją serwowanych dań opartych na lokalnych produktach sezonowych.

RestauracjaRestauracja
Nasza filozofia kulinarna inspirowana jest klimatem miejsca

Zdaniem naszego Szefa Kuchni z dobrą restauracją jest tak, jak z grą w golfa: to, co pozornie jest proste, nie jest wcale łatwe. Restauracja Pole to nasz ukłon w stronę zieleni symbolizującej świeżość i wysoką jakość regionalnych produktów.

Kuchnia polska z domieszką europejskiej klasyki, ze szczególnym upodobaniem do prostoty i prawdy włoskiej sztuki tworzenia dań. To, co znane w nowych odsłonach i kulinarne niespodzianki zasługujące na swój czas.

Atmosfera miejsca z widokiem na wyciszenie i spokój z tarasem zachęcającym do wypicia aromatycznej kawy i aurą dyskrecji biznesowych spotkań na lunch.

DrivingDriving range

Przed grą warto jest potreneować.

Nasz driving range posiada kilkanaście stanowisk pod dachem oraz kilka otwartych, w tym szerokie stanowisko do trenowania z trawy.


Klub Sobienie KrólewskieKlub

Stowarzyszenie Mazury Golf & Country Club w Naterkach zarejestrowane jest w Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie pod Nr 19/2004 . Stowarzyszenie jest członkiem zwyczajnym Polskiego Związku Golfa.


AkademiaAkademia Golfa dla początkujących

Ponieważ zależy nam na tym aby na nasze pole docierało jak najwięcej mieszkańców Olsztyna i okolic postanowiliśmy przyciągnąć tutaj również okolicznych juniorów. W każdą sobotę aż do jesieni, prowadzić będziemy Akademie Golfa – zajęcia przeznaczone dla nowych adeptów golfa. Zapewniamy sprzęt, piłki do gry i pozytywne wibracje. W trakcie zajęć spróbujemy przekonać uczestników, że golf to naprawdę dobra zabawa i potencjalna pasja mogąca wyciągnąć pociechy sprzed komputera na świeże powietrze.

Naszym celem jest rozwój umiejętności: technicznych, mentalnych, strategicznych i fizycznych, budując przy tym charakter gracza zrównoważonego, radzącego sobie w trudnych sytuacjach na polu golfowym jak i poza nim.


ProLekcje z PRO

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło naszym trenerom zdobyć zaufanie naszych członków i wielu innych golfistów, odwiedzających nasze pole golfowe w Naterkach. Niezależnie od posiadanych umiejętności – Nasi trenerzy na pewno są w stanie je poprawić!

Kamil Tatarczuk

Kamil Tatarczuk

Trener Golfa
+48 513 170 805

Katarzyna Nieciak

Katarzyna Nieciak

PGA Golf Professional M1
+48 607 835 159

Rafał Pędziwiatr

Rafał Pędziwiatr

Trener Golfa
+48 504 332 235

Marek Kwiecień

Marek Kwiecień

Trener Golfa
+48 605 342 871


Nocleg w hotelu Sobienie KrólewskieNocleg

Na dwóch górnych piętrach nowego budynku znajduje się hotel z 20 klimatyzowanymi pokojami oraz 3 apartamentami. Z większości pokojów roztacza się fantastyczny widok na pole. Jednak zdecydowanie najmocniejszym punktem nowego domu klubowego jest przepastny taras widokowy, z którego roztacza się absolutnie spektakularny widok na 18 i 9 dołek oraz na starty „jedynki” i „dziesiątki”. Stwarza to możliwość obserwowania kluczowych momentów turniejowych bez potrzeby wychodzenia z tak gościnnego budynku klubowego.

RecepcjaKontakt i dojazd
RecepcjaPole golfowe + RecepcjaHotel

Recepcja Mazury Golf & Country Club
ul. Golfowa 20a, Naterki 10-036 Gietrzwałd
T +48 (0) 89 650 02 00
M +48 +48 728 307 703
@: recepcja@mazurygolf.pl

Włącz powiadomienia od Zengolf OK Nie, dziękuję