Skip to main content

Śląski Klub Golfowy Siemianowice

Logo Śląski Klub Golfowy Śiemianowice

MapkaŚląski Klub Golfowy

Mapka Śląski Klub Golfowy
Birdiebook w PDF po zalogowaniu



  • Hole 1
  • Hole 2
  • Hole 3
  • Hole 4
  • Hole 5
  • Hole 6
  • Hole 7
  • Hole 8
  • Hole 9
  • Hole 10
  • Hole 11
  • Hole 12
  • Hole 13
  • Hole 14
  • Hole 15
  • Hole 16
  • H17
  • Hole 18
H1

Hole 1

Kluczem do dobrego rozpoczęcia gry jest wybór długości pierwszego uderzenia, jak i pokonanie emocji związanych z autami po obu stronach fairway’u .W odległości 200 m od tee znajduje się rozległe jeziorko.Drive ponad wodę jest wyzwaniem dla najlepszych graczy.W przejściu na drugą stronę fairway’u umieszczono matę, skąd pechowcy kontynuują grę.Po tej stronie wody uważamy na aut tylko po prawej stronie fairway’u. Umieszczenie piłki na greenie trzecim uderzeniem jest możliwe, jednak wymaga precyzyjnych uderzeń.Green znajduje się bardzo blisko końcowego autu,a od przodu chroniony jest dwoma niewielkimi bunkrami. Patowanie nie sprawia większych kłopotów.
H2

Hole 2

Średniej długości par 3. Trudność dołka polega na bliskości autu z prawej strony oraz na tym, że green opada z lewej strony na prawą. Z uwagi na to pochylenie greenu dość trudno jest na nim utrzymać piłkę po zbyt płaskim uderzeniu. Gracze, którzy nie potrafią zagrać piłki wysokim lobem powinni celować na lewą stronę przed greenem. Po takim uderzeniu piłka ma duże szanse odbić się w prawo i po krótkim toczeniu zatrzymać się na greenie.
H3

Hole 3

Kolejna szansa dla dobrych graczy na birdie. Krótkie par 5 z dodatkowym ułatwieniem skracającym efektywną długość dołka. Ułatwienie polega na tym, że w strefie lądowania piłek po dobrym drivie, fairway opada w dół i zwykle dodaje uderzeniu sporo dodatkowych metrów. Jednakże zatrzymanie się piłki na stromym spadku nie jest zbyt dobre, gdyż łatwo można zepsuć drugie uderzenie. Gracze, którzy nie mają szans na osiągnięcie greenu w dwóch uderzeniach, powinni grać spokojnie na trzy razy. W tym celu pierwsze uderzenie z tee nie powinno być zbyt długie. Lepiej żeby piłka zatrzymała się na jeszcze płaskim fairway’u niż żeby potoczyła się parę metrów dalej (co niewiele da) i zatrzymała się na spadku.
H4

Hole 4

Stosunkowo trudny dołek, głównie dlatego, że gramy pod górę. Jeśli nie dostaniemy się pierwszym uderzeniem na wzniesienie na płaski fairway, to raczej trzeba zapomnieć o zrobieniu par. Drugie uderzenie będzie wtedy musiało być długie i będzie grane na ślepo, bo green będzie niewidoczny. Szczególnie trudny dołek gdy wieje przeciwny wiatr. Dodatkową trudność w uzyskaniu par na tym dołku może stanowić usytuowanie flagi. Jeżeli flaga jest ustawiona po prawej stronie greenu, wtedy bezpieczniej jest grać na środek greenu a nie na flagę. Puttowanie będzie trudniejsze z uwagi na dalszą odległość od flagi ale zmniejszymy ryzyko wpadnięcia piłki do bunkra, który mocno chroni green z prawej strony.
H5

Hole 5

Zagranie wysokiej piłki daje szansę na utrzymanie piłki na greenie. Ponieważ green spada do tyłu, zbyt płaskie uderzenia kończą się przetoczeniem piłki przez green i zatrzymaniem dopiero w wysokiej trawie. Z uwagi na duże pochylenie terenu dzieje się tak nawet wtedy, gdy piłka spadnie przed greenem. Mimo wszystko, chyba nieco lepiej jest gdy piła wyląduje za greenem niż zagrać zbyt krótko i piłka mogłaby wpaść do bunkra usytuowanego przed greenem. Bunkier broni dostępu do greenu prawie na całej jego szerokości. Trochę więcej wolnego miejsca jest z lewej strony i niektórzy z dobrym skutkiem właśnie tędy próbują się dostać na green mijając bunkier.
H6

Hole 6

Dog-leg w prawo.Kształt dołka kusi, aby zagrać na skrót ścinając zakręt.Na takie zagranie powinni jednak pozwalać sobie tylko bardzo dobrzy gracze. Aby utrudnić życie i aby chronić graczy stojących na tee dołka nr 6, wzdłuż prawej strony dołka 7 rozstawione są paliki autowe.I zgodnie z przysłowiem „chytry dwa razy traci”, gracze zbyt pewni siebie,a nie posiadający wystarczających umiejętności, często muszą zapłacić wysoką cenę za swoją próbę skrócenia drogi do greenu.Grający ostrożniej wzdłuż drzew powinni zwrócić uwagę na dwa bunkry umiejscowione w odległości 999m od TEE.Green jest dwupoziomowy.Trzeba zwracać uwagę na położenie flagi,czy flaga znajduje się na prawej,wyżej położonej części greenu,czy też na lewej, niższej części. Wylądowanie piłką na niewłaściwym poziomie greenu może łatwo doprowadzić do trzech puttów.
H7

Hole 7

Jest zwierciadlanym odbiciem dołka 6. Dog-leg w lewo.Drive ponad autem z lewej strony, pozostawiamy dla wybitnych graczy. Grający na fairway’u powinni zwrócić uwagę na spadek terenu w prawo oraz rozległy bunkier w odległości 9 m od Tee. Znacznych rozmiarów woda nie ułatwia gry. Uderzając na green należy zwrócić uwagę na boczne bunkry. Tuż za greenem ostry spadek terenu kieruje piłką do najtrudniejszego bunkra na polu. Sam green wydaje się prosty, jednak jego nachylenie naraża na kłopoty wielu graczy.
H8

Hole 8

Jeden z łatwiejszych dołków na polu.Oczywistym jest,że wszyscy zamierzają trafić na obszerny green. Nieprecyzyjne zagranie może skończyć się umieszczeniem piłki w jednym z bunkrów po lewej lub prawej strony greenu.Bunkry nie są głębokie więc nie należy tracić nadziei na par.Green parabolicznie obniża się z prawej na lewą stronę.
H9

Hole 9

Jest to jeden z trudniejszych dołków na polu. Trudność związana jest z jego znaczną długością. W drodze na green niby nie ma większych pułapek, jednak fakt, że cały czas podchodzimy pod górę bardzo zwiększa trudność dołka. Fairway pochylony jest w lewą stronę, dlatego trzeba trzymać się środka lub prawej strony, aby piłka nie stoczyła się do wysokiej trawy po lewej lub aby nie wpadła pomiędzy drzewa oddzielające dołki 9 i 10. Na green gramy przeważnie z dołu, na ślepo. Green chroniony jest z dwóch stron bunkrami, pomiędzy którymi jest dosyć wąski przesmyk. Jeżeli zagramy zbyt mocno, chcąc się zabezpieczyć przed groźbą wpadnięcia do któregoś z frontowych bunkrów, możemy wpaść do trzeciego bunkra leżącego za greenem.Z uwagi na swoją szerokość,bunkier ten wyłapuje większość zbyt mocnych uderzeń.
H10

Hole 10

Pierwsze uderzenie z tee wykonujemy na położony w dole fairway. Miejsca lądowania piłek nie widać z tee. Dlatego przed zagraniem należy upewnić się czy w dole nie ma graczy z poprzedzającego flight’u. Uderzenie musi być dosyć precyzyjne, jako że na dole po prawej stronie faiway’a rosną wysokie drzewa, które mogą bardzo utrudnić zagranie drugiego uderzenia na green. Z kolei drive zbytnio skierowany w lewo może wylądować pomiędzy drzewami tworzącymi szpaler oddzielający dołki 9 i 10. Jeżeli już uda nam się umieścić piłkę na środku fairway’a lub jeszcze lepiej, trochę bardziej po lewej stronie fairway’a, wówczas droga na green jest otwarta. Do pokonania pozostaje tylko wąski, poprzeczny rów oznaczony żółtymi palikami jako hazard wodny. Tego typu przeszkody nie są groźne, gdy gra się poprawne uderzenia, ale każde zepsute uderzenie, po którym piłka toczy się po ziemi zamiast wznieść się w powietrze, nieuchronnie wyląduje w rowie.
H11

Hole 11

Aby odnieść sukces na tym dołku należy pokonać dwie bariery zarówno fizyczne jak i psychiczne.Utrudniającymi elementami na tym dołku jest aut z prawej strony na całej długości dołka oraz potężnych rozmiarów drzewo , które dla wielu graczy stanowi magnes dla lecących piłek. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się draw na odległość nie większą niż 200m. Green opada z lewej strony na prawą i chroniony jest od tyłu niewdzięcznym bunkrem.
H12

Hole 12

Najbardziej pofalowany dołek na polu. Drive na wierzchołek pierwszego wzgórza otwiera widok na obszerną dolinę opadającą w dół na wprost i ukosem z lewa na prawo.Grę na tym dołku utrudnia aut ograniczający pole z prawej strony.Po lewej stronie fairway ogranicza szereg drzew.W odległości 999 od tee,po lewej stronie na, nieuważnych czyha rozległy bunkier.W lewo od bunkra niewielki zagajnik kryje domek WC. Filozofię wielopoziomowości uzupełnia dwupoziomowy green.Krótkie zagranie na dolną półkę może spowodować powrót piłki na fairway.
H13

Hole 13

Najłatwiejszy dołek Par 4 na polu. Lekceważąc drive możemy wpędzić się w kłopoty. Z prawej strony aut , a z lewej gęsty zagajnik, z którego wybicie piłki może być wyzwaniem dla najlepszych. Należy również pamiętać o bunkrze po lewej stronie fairway’u. Jedyny na polu wypukły green wymaga koncentracji przy uderzeniach i patowaniu.
H14

Hole 14

Dołek ten jest podobny do wielu innych na polu. Po prawej stronie aut , a po lewej gęsty zagajnik oddzielający fairway 14 i 3. Wisienką na torcie utrudnień jest bunkier przed greenem z metrową ścianą frontową ( czoło bunkra). Bunkier za greenem uspakaja niedokładnych graczy. Rozległy green opada w kierunku fairway’u.
H15

Hole 15

Najtrudniejszy dołek par 4 na polu. Dog-leg w lewo. Drive w pobliże greenu ponad drzewami z lewej strony i z ominięciem wody, pozostawiamy dla graczy z dużą dozą wyobraźni i znacznymi umiejętnościami. Dla ostrożniejszych proponujemy drive ( około 170 m ). Po lewej stronie fairway ogranicza gęsty zagajnik, a po prawej aut. Dłuższe uderzenie mogą umieścić piłkę w bunkrze ograniczającym pole. Atakując green należy zwrócić uwagę na niewygodny bunkier po prawej i długi zarośnięty staw po lewej stronie. Na greenie trudno jest znaleźć 2 – 3 m kwadratowe bez mylących gracza pagórków i dolin.
H16

Hole 16

Płaski dołek wydaje się być idealnym do udowodnienia sobie precyzji uderzenia. Utrudnieniami są aut po prawej stronie, trzy bunkry strzegące dostępu obszernego greenu obniżającego się lekko w prawo.

Hole 17

Najtrudniejszy dołek na polu. Dog – leg w prawo. Najprostszym rozwiązaniem dla uzyskania zadowalającego wyniku jest drive na odległość około 200 m. Umiejętność zagrania kontrolowanego slice’a z ominięciem wysokiego płotu ( aut ) pozwoli na znaczne zbliżenie się do dołka. Drive ponad driving range pozostawiamy dla wybitnych graczy. Ze względu na szerokość fairway’u kolejne uderzenia nie powinny być trudne. Kłopoty może sprawić niewielki bunkier przed greenem, gęsty zagajnik po prawej stronie fairway’u i oczywiście aut tuż za greenem.
H18

Hole 18

Kończąc grę wracamy pamięcią do dołka 1. Na tym dołku drive ponad wodę powinien być znacznie łatwiejszym zadaniem. Można grać w kierunku wąskiego przesmyku pomiędzy zbiornikami i liczyć na toczenie się piłki w kierunku greenu. Gra w prawo od zbiornika może zakończyć się w bunkrze obok zbiornika. Teren opada lekko w kierunku domku klubowego i dwóch bunkrów zamykających pole.Od przeszkody wodnej, po prawej stronie ciągnie się wysoki płot ( będący liną autu ) oddzielający driving range od fairway’u.Po lewej głęboka fosa, z której zagranie sprawia poważne kłopoty. Płaski green sprawia wrażenie prostoty patowania.

MapkaScore card

DOŁEK 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OUT 10 11 12 13 14 15 16 17 18 OUT TOTAL
BIAŁE 484 192 469 374 131 344 353 156 514 3017 336 203 504 362 340 309 187 512 419 3172 6189
ŻÓŁTE 465 165 456 356 123 334 323 138 504 2864 317 184 453 319 309 287 160 475 379 2883 5747
CZERWONE 437 141 411 323 112 303 284 123 463 2597 274 155 405 283 276 249 119 443 333 2537 5134
HCP 4 14 12 6 18 8 10 16 2   5 13 9 17 11 3 15 1 7    
PAR 5 3 5 4 3 4 4 3 5 36 4 3 5 4 4 4 3 5 4 36 72
CZAS 0:15 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 2:15   2:30 2:45 3:00 3:15 3:30 3:45 4:00 4:15 4:30 4:30  


Śląski Klub Golfowy w Siemianowicach Śląskich założyli absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Pole budowano etapami, w miarę pozyskiwania środków finansowych. Pierwsze cztery tory gry otwarto 7 czerwca 1997 roku. Budowę 9-dołkowego pola ukończono głównie dzięki grantowi pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jesienią 2006 roku rozpoczęto prace związane z powiększeniem terenu pola golfowego do rozmiarów pełnowymiarowego pola, 18-dołkowego, par 72, o powierzchni łącznej powyżej 40 hektarów. VI Otwarte Mistrzostwa Śląska we wrześniu 2007 roku odbyły się już na osiemnastodołkowym polu Śląskiego Klubu Golfowego.

Nasze pole

Nasze pole golfowe mieści się w Siemianowicach Śląskich, w sercu Aglomeracji Śląskiej, co czyni je wyjątkowym na skalę ogólnopolską. Prosto z industrialnych krajobrazów przenosimy się w bezkresne zielone przestrzenie. Tu w kilka chwil można złapać oddech – aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, zrelaksować się i zjeść pyszny posiłek w przyklubowej restauracji.

Pole Śląskiego Klubu Golfowego jest pełnowymiarowym, mistrzowskim 18-dołkowym polem par 72. Organizacja turniejów na najwyższym poziomie – zarówno tych amatorskich, jak i profesjonalnych – to nasz chleb powszedni. Zachęcamy do skorzystania z naszego sportowego know-how. Pole wyposażone jest oczywiście również w driving range, gdzie można nauczyć się podstaw gry, jak i pracować nad techniką. Z przyjemnością udostępnimy go Państwu na potrzeby szkoleń czy imprez firmowych.

Śląski Klub Golfowy Siemianiowice
Zaplecze i udogodnienia

Domek klubowyDom klubowy

W Domu Klubowym możecie Państwo skorzystać ze strefy wypoczynkowej, restauracji, a także tarasu z widokiem na pole. W budunku obok dostępne są szatnie z prysznicami, toalety i wózkownia.


RestauracjaRestauracja

Po grze SKG zapraszają do restauracji. Nasi szefowie kuchni ugoszczą Państwa tradycyjnymi daniami z nutką nowoczesności, a na deser polecamy domowy sernik z aromatycznym espresso.

ProshopProshop

Nasz 19 dołek to również Proshop Bogigolf w którym każdy golfista znajdzie coś dla siebie.

Na terenie pola, przy driving range mieści się również fitting center Bogigolf. Przeczytaj dlaczego i jak często należy fittować kije golfowe.

BogiGolf

DrivingDriving range

Przed grą warto jest potreneować.

Nasz driving range posiada kilkanaście stanowisk pod dachem oraz kilka otwartych, w tym szerokie stanowisko do trenowania z trawy.


Klub Sobienie KrólewskieŚląski Klub Golfowy

Dołącz do naszego Klubu! Członkostwo uprawnia do nieograniczonego prawa do gry na 18-dołkowym, pierwszeństwa w udziale w turniejach klubowych zgodnie z przyjętym regulaminem pola golfowego, specjalnych cen za udział w turniejach oraz wielu specjalnych cen i rabatów na usługi na polu golfowym.


AkademiaAkademia golfa

Klub nasz oferuje szkolenie dla osób grających, jak i tych, którzy chcieliby poznać tajniki gry w golfa. Osoba , która chce rozpocząć grę, może umówić się na indywidualną lekcję golfa, lub wziąć udział szkoleniu na tzw. Zieloną Kartę. Jest to kurs , na którym poznacie Państwo podstawy gry, zapoznacie się z przepisami oraz zasadami panującymi w grze. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy.


ProLekcje z PRO

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu umawiania zajęć indywidualnych.

Mariusz Pawłowski
PGA Golf Professional
T: +48 696-064-003

Marek Szołdra
Instruktor golfa
T: +48 662-290-280

Michał Wardzyński
Instruktor golfa
T: +48 692-987-324

Wiktor Widera
Instruktor golfa
T: +48 513-189-376

RecepcjaKontakt i dojazd
RecepcjaPole golfowe

Śląski Klub Golfowy
ul. Sowia 14,
41-100 Siemianowice Śl.
T: +48 32 608 33 71
@: biuro@skgolf.pl

Włącz powiadomienia od Zengolf OK Nie, dziękuję